Uncategorized

Blackjack Hangi Kart Kaç Puan?

Blackjack hangi kart kaç puan: Blackjack, halk arasında genellikle 21 adıyla bilinen bir oyundur. Adından da rahatlıkla fark edileceği üzere el toplamının 21 olması kesinlikle temel bir husus olarak dikkat çeker. Katılımı sağlayacak olan kişilerin kartların değerlerini iyi bir biçimde bilmesi gerekiyor. Bunun yanıtı ise yazımız üzerinden sizlere sunulmakta.

Blackjack Nedir?

Blackjack bir kart oyunudur ve farklı kuralları sayesinde büyük bir ilgi görür. Fransızların oyun dünyasına katmış olduğu bir oyun olmasının yanı sıra özellikle hem ABD hem de Avrupa ile dünyanın geri kalanında çok büyük bir ilgi görür. Tek bir türü olmamakla beraber, amaç el toplamının 21 veya buna en yakın en sayı olmasını sağlamaktır. İşte bu sayede para elde edilmesi söz konusudur.

Blackjack Nasıl Oynanır?

Blackjack oyununun oynanışı belli hamlelerle mümkündür. Buna göre şunları hemen bilmek lazım;

 • 2 kişi ile oynanabileceği gibi bunun en çok 7 olduğunun altını hemen çizmek gerekiyor.

 • Yere belli miktarda bir paranın koyulması esastır. Bu masa limitine göre gerçekleştirilir.

 • Hemen ardından ise yapılacak olan işlem kartların dağıtılmasıdır.

 • Başlangıç aşamasında iki tane kart verilir ve bunların toplamına göre yeni bir kart alınır veya bekleme pozisyonunda kalınır.

 • Kasaya karşı olan mücadelede el toplamının maksimum 21 olması ilgili oyunun en temel kuralı olarak karşımıza çıkar.

 • Blackjack kart karşılıkları kesinlikle büyük bir önem arz etmesinden dolayı buna dair detayların da bilinmesi mühimdir.

Blackjack As Kartının Değeri Nasıldır?

Blackjack hangi kart kaç puan: Blackjack oyununda as kartının değeri, özellikle bu oyun hakkında bilgisi olmayan kişiler tarafından çok merak edilir. Bunun detaylarını hemen şu şekilde vermek lazım;

 • Blackjack oyununda as kartı çok özel olmasıyla dikkat çeker ve nedeni ise duruma göre değerinin değişiklik göstermesidir. Burada oyuncu tercihi, diğer kart, oyunun durumu ve gidişatı baz alınır. As kartını her zaman 1 olarak kullanmak mümkündür. Yani asli olarak kabul edilmiş değeri üzerinden hareket edilir. Diğer kartın rakamsal karşılığına bakarak, oyun içinde bu sayede avantaj elde edebilir, hatta kolaylıkla 21 sayısına ulaşarak kazanabilirisiniz. Bu büyük bir fırsat olmasından dolayı as kartı mühimdir.

 • Blackjack kart değerleri söz konusu olduğunda yine as için konuşacak olursak bunun daha farklı bir biçimde tercih edilmesi de mümkündür. Bu da 11 şeklindedir. Hemen bunu çok güzel bir örnekle açıklayalım. Diyelim ki elinizde bir as ve 10 var. As bu durumda 11 olarak kullanılırsa, bunun toplamı 21 olur ve kazanırsınız.

Blackjack katılımını online casino işletmeleri üzerinden yapacak olan kişilerin işte bu detaya dikkat etmeleri, oyunun gidişatına dair analizleri tamamladıktan sonra kararlarını sahip oldukları el durumuna göre vermeleri mühimdir.

Blackjack Resimli Kartların Değeri Nasıldır?

Blackjack hangi kart kaç puan: Blackjack oyununda resimli kartların değeri kesinlikle bilinmelidir. Bunlar şöyledir;

 • Vale, bir iskambil kartıdır. Erkek görseli ile temsil edilir. Bunun oyun içindeki değeri sabittir ve hiçbir şekilde farklılık göstermez. 10 olarak kabul edilir. Blackjack katılımı yapmış olan kişilerin elinde bu kart varsa yanında da bir as olması halinde kazanmış kabul edilirler. Çünkü ikisinin toplamı 21 yapar ve bu da oyunun temel kriteridir.

 • Bunun yanı sıra resimli kartlar arasında kral da bulunuz. Buna genellikle papaz ismi verilir. Maça, sinek, karo ve kupa olmak üzere dört farklı örneği mevcuttur. Tıpkı vale kartında olduğu gibi bunun değerinin de 10 olduğunun altını çizmek lazım.

 • Blackjack kart karşılıkları söz konusu olduğunda en son olarak kız kartından bahsetmek lazım. 10 değerine sahip olan karttır. Kupa, karo, sinek ve son olarak maça gibi türleri mevcuttur.

Tüm bunların bilinmesi durumunda blackjack oyununa katılımı sağlayabilir, ardından hemen kazanmaya başlayabilirsiniz.

Blackjack Diğer Kartların Değeri Nasıldır?

Blackjack hangi kart kaç puan: Blackjack oyununda diğer kartların değeri söz konusu olduğunda bu noktada hiçbir farklılık bulunmadığını bilmek lazım. Yani üstünde ne yazıyorsa o şekilde kabul edilir. Sinek 2, her zaman 2 üzerinden işlem görür. 3 ve 4 için de aynısı geçerlidir. Bunun yanı sıra gerek 5 ve 6, gerekse 7,8,9 ve son olarak 10 değeriyle tercih edilir. Bu da oyunda kart değeri konusunda herhangi bir kafa karışıklığının bulunmamış olduğunun net bir kanıtı olarak karşımıza çıkar.

Blackjack Hesaplama Nasıl Olur?

Blackjack hangi kart kaç puan: Blackjack oyununda hesaplama önem arz eder. Zaten oyunun temeli buna dayanır. El dağıtımının ardından kartların değerlerine bakmak gerekiyor. Daha sonra bu iki kartın toplaması yapılmalıdır. Hemen buna bir örnek verecek olursak diyelim ki 5’li ve 7’li var. Bu da 12 anlamına gelir. 21 yapmak için yeterli değildir. Bundan dolayı yeni bir kartın istenmesi kesinlikle zorunluluk haline gelir. Ancak bu şekilde 21 sayısına erişim sağlamak mümkün olacaktır.

Blackjack Oyununda Nasıl Kazanılır?

Blackjack oyununda kazanmak için tanımlanmış olan kurallara göre hareket etmek temel bir şarttır. Oyunun adından da rahatlıkla anlaşılacağı üzere 21 sayısına ulaşmak gerekiyor. Bunu iki veya daha fazla kart ile yapmak mümkündür. Blackjack kartlarının değeri bu anlamda büyük önem arz eder. As hem 1 hem de 11 olarak kullanılmasından dolayı genellikle avantaj sunar. Çünkü el durumuna bakıp ona göre hareket edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra renkli olanlar 10 şeklinde kabul edilir. Geriye kalan tüm kartlarda ise farklılık yoktur. 21 yapmak için dağıtılmış olan ilk iki kart kullanılabilir. Ancak toplam değerin 21 olması lazım. Eğer böyle bir durum söz konusu değilse ve eliniz çok düşük bir değere sahipse kart isteyebilirsiniz. Keyifli, kuralları kolay bir oyun olmasının yanı sıra farklı versiyonlarına yer verilmiştir.

Blackjack Oyununa Erişim Nereden Yapılır?

Blackjack oyununa hızlı ve sorunsuz erişim yapma konusunda hiçbir sıkıntı söz konusu değildir. Gerek eski gerekse çok popüler olmasından dolayı birçok işletme sayfalarında bu oyuna özel bir bölüm oluşturmuştur. Blackjack canlı şekilde oynanır. Yani katılımcıların tümü gerçek kişilerden oluşur. Oyun bir masadan oynanmasının yanı sıra burayı yöneten bir bayan krupiyenin de bulunmuş olduğunun altını hemen çizmek gerekiyor. Üyeliği olmayan ve yatırımı tamamlamamış olan kişilerin buna erişim sağlaması hiçbir şekilde söz konusu olmaz. Bu açıdan bakıldığında girişinin gerçekleştirilmesi çok hızlı ve zor olmayan bir işlemdir.

S.S.S

Blackjack oyununun diğer adı nedir?

Blackjack en bilinen ve popüler olan oyunlardan birisi olmasının yanı sıra genellikle 21 adıyla da öne çıkar.

Blackjack oyununda as değerleri nasıldır?

Blackjack oyununda as kartı tam anlamıyla bir joker gibidir. Belli durumlarda 1 veya 11 şeklinde kullanılabilir.

Blackjack kart oyununda el toplamı kaç olmalıdır?

Blackjack oyun katılımını yapmış olan bir kişinin 21 sayısına ulaşması kazanmak için her daim yeterli kabul edilen bir kriterdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *